Rejestracja BDO

 • Masz problem z wypełnieniem wniosku rejestrowego BDO?
 • Nie wiesz, w jakim zakresie zarejestrować swoją firmę w BDO?
 • Twój wniosek rejestrowy BDO został zwrócony do korekty?
 • Chcesz zlecić wpis do BDO doświadczonej osobie?

Jesteś w dobrym miejscu! Skorzystaj z mojej pomocy, a przekonasz się, że BDO nie będzie już Twoim problemem!

Czy Twoja firma podlega rejestracji w BDO?
Sprawdź

Rejestracja BDO

Usługa obejmuje ustalenie zakresu działalności firmy, przeprowadzenie audytu w celu weryfikacji obowiązku rejestracji,  ustalenie kodów odpadów, działów do wpisu oraz przygotowanie i złożenie wniosku.

399*

Kompleksowa pomoc w złożeniu wniosku o wpis do rejestru BDO.

Stały kontakt na każdym etapie współpracy. Przygotuję i złożę Twój wniosek w ciągu 24 godzin. Jesteś w dobrych rękach.

Konkurencyjne ceny. Każda oferta jest tworzona w oparciu o indywidualne potrzeby.

Rejestracja BDO

Rejestracja BDO jest obowiązkowa dla firm wytwarzających, transportujących i magazynujących odpady, wprowadzających na rynek Polski produkty tj. sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, opony, oleje, smary oraz wprowadzających opakowania i produkty w opakowaniach.

Obowiązek rejestracji w systemie BDO nałożony jest zarówno na rozpoczynających działalność, jak i od lat działających na rynku, przedsiębiorców. Odpowiednio złożony wniosek eliminuje ryzyko otrzymania ewentualnych kar – a tym samym stresu i obaw z tym związanych. Chcę zaoferować Tobie moją pomoc oraz wsparcie w przygotowaniu i złożeniu wniosku o wpis do rejestru BDO.

Rejestracja BDO (Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami), a następnie prowadzenie BDO, obejmuje wszystkie podmioty, uwzględnione w art. 50 ust. 1 ustawy o odpadach. Ustawa z 2012 roku dokładnie odnosi się i omawia wszystkie rodzaje działalności, które powinny znaleźć się w Rejestrze BDO. Jeśli przyszły przedsiębiorca dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą – powinien dokonać wpisu jeszcze przed oficjalnym jej startem. Gdy przedsiębiorca prowadzi już działalność – powinien dokonać wpisu najszybciej, jak jest to możliwe.

Aby sprawdzić, czy Twoja firma powinna wpisać się do rejestru BDO możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanej ankiety, którą znajdziesz pod tym linkiem → Ankieta BDO

Rejestracja BDO online

Brak rejestracji w BDO, obarczony jest karami, które niejako mają nakłonić przedsiębiorców do przestrzegania przepisów i obostrzeń, zawartych w ww. ustawie. Jeśli więc przedsiębiorca:

 • wprowadza produkty w opakowaniach
 • wprowadza opakowania
 • importuje auta
 • wprowadza sprzęt elektryczny i elektroniczny
 • wprowadza baterie i akumulatory
 • wytwarza odpady inne niż komunalne
 • dysponuje i gospodaruje odpadami

nie składa wniosku o wpis do rejestru (ewentualnie o zmianę w tym wpisie) i prowadzi działalność gospodarczą – grożą mu poważne sankcje administracyjne, kary pieniężne i kary grzywny.

Dlatego tak istotne jest, aby złożony wniosek spełniał wymogi formalne i nie zawierał błędów. To właśnie w tym zakresie otrzymasz moje wsparcie. Krok po kroku pomogę Tobie w obowiązkach związanych z wpisem do rejestru BDO. Wypełnię wniosek i złożę go w Twoim imieniu, tak abyś mógł w przyszłości prowadzić BDO zgodnie z wymaganiami, zapisanym w obowiązujących ustawach.

Rejestracja BDO po terminie

Obowiązek wpisu do BDO wymagany jest  już przed rozpoczęciem działalności. Jeżeli prowadzisz swoją firmę bez wymaganego wpisu do BDO warto się zarejestrować do BDO po terminie.

Rejestracja w BDO po terminie pozwoli uniknąć niepotrzebnych problemów i kar. Kary za brak wpisu w BDO mogą być bardzo dotkliwe i są nakładane na przedsiębiorców po kontrolach WIOŚiU w przypadku wykrycia nieprawidłowości.

Moja praktyka pokazuje, że jeżeli przedsiębiorca zarejestruje swoją firmę w BDO po terminie, oraz wywiąże się ze wszystkich dodatkowych obowiązków, w tym złoży również zaległe sprawozdania nie będzie podlegał sankcjom karnym. Ważne jest, aby wywiązać się z tych obowiązków przed ewentualną kontrolą.

Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, zachęcam do uregulowania swoich spraw względem BDO i dokonania rejestracji nawet po terminie.

Wpis do BDO

Aby sprostać powyższym wymaganiom — BIONES oferuje kompleksową pomoc dla firm w zakresie obsługi systemu BDO. Jeżeli nie możesz poradzić sobie z formalnościami albo nie chcesz tracić czasu na dodatkową biurokrację, chętnie pomogę Ci w wywiązaniu się nałożonych przez ustawodawcę obowiązków.

Po wcześniejszym ustaleniu zakresu Twojej działalności i otrzymaniu wszystkich, niezbędnych dokumentów — przygotuję wniosek i złożę go w ciągu 24 godzin.

Jeśli potrzebujesz pomocy, szybkiej obsługi i zaufanej osoby – napisz do mnie. Oferuję Ci stały kontakt oraz zajmę się kompleksowo całą procedurą rejestracyjną.

 

*Wpis do rejestru BDO od 399 zł netto

Na co dzień pomagam przedsiębiorcom w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności związanych z systemem BDO. Zagadnieniami związanymi z BDO zajmuję się od momentu wejścia w życie przepisów, które nałożyły na przedsiębiorców obowiązek rejestracji w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami.

Katarzyna Podsiad

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy rejestracji w BDO, skontaktuj się ze mną za pomocą tego formularza lub zadzwoń.
  * Dane osobowe podane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez BIONES sp. z o.o. m.in. w celu komunikacji z Tobą oraz w innych celach zgodnie z zasadami opisanymi w Polityce prywatności: https://biones.pl/polityka-prywatnosci/

  error: Zawartość tej strony jest chroniona!