Rejestracja BDO

Rejestracja BDO jest obowiązkowa dla firm wytwarzających, transportujących i magazynujących odpady, wprowadzających na rynek Polski produkty tj. sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, opony, oleje, smary oraz wprowadzających opakowania i produkty w opakowaniach.

Rejestracja BDO

Usługa obejmuje ustalenie zakresu działalności firmy, przeprowadzenie audytu w celu weryfikacji obowiązku rejestracji,  ustalenie kodów odpadów, działów do wpisu oraz przygotowanie i złożenie wniosku.

299*

Kompleksowa pomoc w złożeniu wniosku o wpis do rejestru BDO.

Stały kontakt na każdym etapie współpracy. Przygotuję i złożę Twój wniosek w ciągu 24 godzin. Jesteś w dobrych rękach.

Konkurencyjne ceny. Każda oferta jest tworzona w oparciu o indywidualne potrzeby.

Rejestracja BDO

Obowiązek rejestracji w systemie BDO nałożony jest zarówno na rozpoczynających działalność, jak i od lat działających na rynku, przedsiębiorców. Odpowiednio złożony wniosek eliminuje ryzyko otrzymania ewentualnych kar – a tym samym stresu i obaw z tym związanych. Chcę zaoferować Tobie moją pomoc oraz wsparcie w przygotowaniu i złożeniu wniosku o wpis do rejestru BDO.

Rejestracja BDO (Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami), a następnie prowadzenie BDO, obejmuje wszystkie podmioty, uwzględnione w art. 50 ust. 1 ustawy o odpadach. Ustawa z 2012 roku dokładnie odnosi się i omawia wszystkie rodzaje działalności, które powinny znaleźć się w Rejestrze BDO. Jeśli przyszły przedsiębiorca dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą – powinien dokonać wpisu jeszcze przed oficjalnym jej startem. Gdy przedsiębiorca prowadzi już działalność – powinien dokonać wpisu najszybciej, jak jest to możliwe.

Aby sprawdzić, czy Twoja firma powinna wpisać się do rejestru BDO możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanej ankiety, którą znajdziesz pod tym linkiem → Ankieta BDO

Rejestracja BDO online

Brak rejestracji w BDO, obarczony jest karami, które niejako mają nakłonić przedsiębiorców do przestrzegania przepisów i obostrzeń, zawartych w ww. ustawie. Jeśli więc przedsiębiorca:

  • wprowadza produkty w opakowaniach
  • wprowadza opakowania
  • importuje auta
  • wprowadza sprzęt elektryczny i elektroniczny
  • wprowadza baterie i akumulatory
  • wytwarza odpady inne niż komunalne
  • dysponuje i gospodaruje odpadami

nie składa wniosku o wpis do rejestru (ewentualnie o zmianę w tym wpisie) i prowadzi działalność gospodarczą – grożą mu poważne sankcje administracyjne, kary pieniężne i kary grzywny.

Dlatego tak istotne jest, aby złożony wniosek spełniał wymogi formalne i nie zawierał błędów. To właśnie w tym zakresie otrzymasz moje wsparcie. Krok po kroku pomogę Tobie w obowiązkach związanych z wpisem do rejestru BDO. Wypełnię wniosek i złożę go w Twoim imieniu, tak abyś mógł w przyszłości prowadzić BDO zgodnie z wymaganiami, zapisanym w obowiązujących ustawach.

Wpis do BDO

Aby sprostać powyższym wymaganiom — BIONES oferuje kompleksową pomoc dla firm w zakresie obsługi systemu BDO. Jeżeli nie możesz poradzić sobie z formalnościami albo nie chcesz tracić czasu na dodatkową biurokrację, chętnie pomogę Ci w wywiązaniu się nałożonych przez ustawodawcę obowiązków.

Po wcześniejszym ustaleniu zakresu Twojej działalności i otrzymaniu wszystkich, niezbędnych dokumentów — przygotuję wniosek i złożę go w ciągu 24 godzin.

Jeśli potrzebujesz pomocy, szybkiej obsługi i zaufanej osoby – napisz do mnie. Oferuję Ci stały kontakt oraz zajmę się kompleksowo całą procedurą rejestracyjną.

 

*Wpis do rejestru BDO od 299 zł netto

Na co dzień pomagam przedsiębiorcom w dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności związanych z systemem BDO. Zagadnieniami związanymi z BDO zajmuję się od momentu wejścia w życie przepisów, które nałożyły na przedsiębiorców obowiązek rejestracji w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami.

Katarzyna Podsiad

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy rejestracji w BDO, skontaktuj się ze mną za pomocą tego formularza lub zadzwoń.